GERB. MŪSŲ MOKINIŲ TĖVAI

Š. m. lapkričio 12 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), vadovaujama Andriaus Navicko, pradėjo neterminuotą tikrąjį pedagogų streiką. Suprantame, kad streikas –tai kraštutinė priemonė, kurios imamasi ypatingais atvejais. Mes, Švenčionių pradinės mokyklos LŠDPS profesinės organizacijos nariai, tvirtai žinome, kad kaip tik dabar ir yra tas ypatingas atvejis, todėl lapkričio 13 d. prisijungėme prie nacionalinio streiko. Viešojoje erdvėje, spaudoje, miestelyje gausu įvairiausių nuomonių. Melo, deja, taip pat. Liūdniausia, kad netiesa, manipuliacijos, nepagarba mokytojams išsiliejo iš mūsų šalies valdžios lūpų - premjero S.Skvernelio, Seimo pirmininko V.Pranckiečio, švietimo ministrės J.Petrauskienės. Melas, kad mums pakėlė atlyginimus, melas, kad streikuojantiems rūpi tik pinigai, melas, kad mes negalvojame apie mokinius, melas, kad nepatenkintų ir streikuojančių yra nedaug. Tiesa yra tai, kad atlyginimai kai kam pakilo tik padidėjus darbo krūviui, bet pasiruošimas pamokoms ir mokinių darbų taisymas taip ir liko toliau menkai įvertinti. Tiesa, kad reikalaujame mažinti mokinių skaičių klasėse sudarant daugiau komplektų ir skiriant daugiau individualaus laiko kiekvienam mokiniui. Tiesa, kad mes, kvalifikuoti pedagogai ir geranoriška, konstruktyvi mūsų mokyklos administracija, gerai žinome patys, ko ir kaip reikia mokyti. Tiesa, kad savo mėgstamam darbui skiriam daug neapmokamo laiko.
       Matėte, ŠMM ir ministrė susvyravo, nes mūsų reikalavimus palaiko daug žmonių iš įvairių sričių. Mokinių tėvai irgi supranta, kad jų vaikų ugdymo kokybė ir ateities gerovė tiesiogiai priklauso nuo stabilios ir kokybiškos švietimo sistemos šalyje. Mokytojai, matydami, kad nesibaigiančios pseudoreformos kokybę ne gerina, o smukdo, ryžosi tai sustabdyti. Tad kaip niekad svarbu nepasitraukti dabar, kai iki rimtų derybų liko visai nedaug (11-22 ministrė susitinka su streikuojančiais ir besiruošiančiais streikuoti Vilniuje, Mokytojų namuose).
       Todėl streikas tęsiamas ir kitą savaitę. Sekite informaciją. Atsiprašome už nepatogumus bei dėkojame už supratingumą ir jūsų palaikymą!

Snieguolė Veličkienė, LŠDPS Švenčionių r. susivienijimo pirmininkė
Virginija Duksienė, LŠDPS Švenčionių pradinės mokyklos profesinės organizacijos pirmininkė
Danguolė Vaškinėlienė, LŠDPS Švenčionių pradinės mokyklos profesinės organizacijos komiteto narė
Lina Lukšonienė, LŠDPS Švenčionių pradinės mokyklos profesinės organizacijos komiteto narė