DOVANOJAME SKAITYMO DŽIAUGSMĄ

       Spalio mėnesį 4 a klasės mokinių tėvai lankėsi mokykloje ir skaitė knygas netradicinėse erdvėse. Vaikai labai įdėmiai klausėsi svečių skaitymo. Juk labiausiai meilę knygai ugdo skaitančių tėvelių pavyzdys. Jis ypač svarbus ir įtaigus. Nuoširdžiai dėkojame Živilės močiutei Nadeždai Anžijevskajai, Linai Tverijonienei, Natalijai Semaškienei, Jurgitai Mamiūnienei, Irenai Kerulienei, Editai Basienei ir Astai Galatiltienei.
    Lai kiekvienam knyga bus geriausias draugas ir dovana, o skaitymo džiaugsmas niekada neišblės.

Mokytoja Aldona Sližauskienė

aldona skaito1 Smallaldona skaito2 Smallaldona skaito3 Smallaldona skaito4 Small

Skaityti daugiau: DOVANOJAME SKAITYMO DŽIAUGSMĄ

IR KNYGA MUS AUGINA

      Šiais mokslo metais mes, 2 c klasės mokiniai, nutarėme perskaityti daug knygelių. Pasikvietėme į klasę ir tėvelius, kad mums paskaitytų ir paklausytų, kaip mes skaitome. Gedimino tėtis Raimondas Gaidys skaitė pasakaites apie vištytę ir išdykusius viščiukus. Su Ariano mama Olesia Plotnikova skaitėme drugelio istoriją ir spėliojome jos pabaigą. Susėdę ratuku klausėmės Kamilės mamos Ievos Razmytės - Deviatnikovės skaitomų pasakojimų apie lopšinę ir apie prisijaukintą katytę. Su Lauryno mama Edita Basiene keliavome po pasakų pasaulį.
       Ačiū tėveliams ir knygoms.

2 c klasės mokiniai ir mokytoja Eligija

eligija skaito1 Smalleligija skaito2 Smalleligija skaito3 Smalleligija skaito4 Small

LITERATŪRINIAI SKAITYMAI „ŽODIS APIE GAMTĄ“

     Spalio 23 dieną Švenčionių pradinės mokyklos 1 c klasės mokiniams S. Paltanavičiaus tekstus apie gamtą skaitė Augustės G. mama. Mokiniams buvo pristatytos trys autoriaus knygelės, o iš vienos skaitomi „Laiškai girion". Mokiniai išklausė keturis tekstus iš knygelės „Jei rašysi laišką girion", atliko kūrybinę užduotį – spėliojo gyvūnų, paukščių, vabalų pavadinimus. Paskui juos piešė ant kuriamų pašto ženklų, o autorių vardus užrašė su paukščio plunksna. Atlikdami užduotis, mokiniai prisiminė ir metų laikų pavadinimus bei jų eiliškumą.
       S.Paltanavičiaus knygelės yra itin šiuolaikiškos. Mokiniai klausėsi ir mamos balso, ir autoriaus skaitomo teksto, nes minėta knygelė turi garso įrašus. Ačiū Augustės mamytei už įdomią pamoką ir puikią veiklą.

Mokytoja Rasa Štuikienė

rasa plunksna1 Smallrasa plunksna2 Smallrasa plunksna3 Small

PAMOKA SU KNYGA

    Spalio 20 d. 1 c klasės mokiniams Martyno P. mama skaitė Justino Marcinkevičiaus pasaką „Grybų karas". Visi aptarė perskaitytą eiliuotą pasaką, apibūdino aprašytus herojus, suskaičiavo grybus, prisiminė, kokie yra nuodingi ir valgomi grybai. Taip pat Martyno mama priminė, kaip saugiai reikia elgtis miške.
       Dėkojame Martyno P. mamai už smagią ir naudingą pamoką.

Mokytoja Rasa Štuikienė

rasa socialine1 Smallrasa socialine2 Small

SMAGUS SKAITYMAS

       Spalio 18 d. 4 c klasės mokinius aplankė Grigaliaus mama Teresė, kuri norėjo jiems paskaityti. Ji pasirinko Džeko Londono knygą „Apsakymai". Trumpai papasakojusi apie rašytojo vaikystę, keliones, perskaitė apsakymą „Pasakojimas apie Kišą". Vaikams šis pasakojimas labai patiko, klausėsi labai susidomėję. Jie sužinojo apie vieno drąsaus indėnų berniuko gyvenimą, jo nuotykius ir žaidimus. Labai džiaugiamės ir dėkojame Grigaliaus mamai už nuostabų laiką ir įdomų skaitymą.

Mokytoja Nijolė Jarošienė

nijole mamosskaito1 Smallnijole mamosskaito2 Smallnijole mamosskaito3 Small

MAMOS SKAITO PASAKAS

       1 c klasės klasės valandėlėje Mato mamytė skaitė K. Kubilinsko pasaką „Vilkas uodegą prišalo". Aptarė vilko ir lapės savybes, jų poelgius. Martyno A. mama kalbėjo apie švarą, jos svarbą ir skaitė ištrauką iš D. Kandrotienės knygelės „Pasaiba". Vaikai aptarė išgirstas istorijas ir pažadėjo perskaityti jas patys.
       Dėkojame mamytėms už kartu praleistą laiką.

Mokytoja Rasa Štuikienė

rasa mamosskaito1 Smallrasa mamosskaito2 Small

PAMOKANČIOS ISTORIJOS

       Spalio 18 d. 4 d klasėje svečiavosi Igno mamytė, kuri vaikams skaitė pasaką „Bezdukas". Tai pamokanti istorija apie gamtos saugojimą, jos išteklių taupymą, šiukšlių rūšiavimą. Viešnia taip pat parodė filmuką apie vandens taršą ir vandens gyvūnų žūtis dėl žmonių šiukšlinimo.
       Po to Igno mamytė paskaitė dar vieną istoriją apie mamos meilę savo vaikui. Ši istorija moko, kad reikia mylėti savo artimą, rodyti jam daugiau dėmesio ir nepamiršti, kad esi ne vienas. Vaikai, klausydamiesi šio pasakojimo, labai susigraudino ir sakė, kad dažniau apkabins savo mamas ir pasakys, kad jas myli.
       Ačiū Igno mamytei už nuostabias pamokančias istorijas.

Mokytoja Vilma Subačienė

20191018 080442 Small20191018 081625 Small

OLIMPINIS MĖNUO

       Praėjo trečioji respublikinio projekto „Olimpinis mėnuo", kuriame dalyvauja 4 d ir 4 b klasių mokiniai, savaitė. Šios savaitės metu vaikai susipažino su Una Superbičiule. Užsiėmimų metu mokiniai kalbėjo apie gerą savijautą, aiškinosi, kas padeda gerai jaustis. Savo klasėse susikūrė pasisveikinimą, kiekvieną rytą kalbėjo apie savijautą, klausėsi skaitomo teksto ir atliko vizualizacijos pratimus. Per dailės pamokas gamino „staigmenas", kurias dovanojo savo draugams ir kitiems klasės vaikams, kad juos pradžiugintų. Gamino „emocijų indą", kuriame stebėjo, kaip susijaukia jausmai įvairių situacijų metu, ir atliko „gerų dalykų pratimą" ieškodami gerųjų savo savybių. Savaitgalį tęsė gerumo dalinimąsi savo šeimose.

Mokytojos Danguolė Vaškinėlienė ir Vilma Subačienė

20191018 112106 Smallolimpinis 3savaitė3 Smallolimpinis 3savaitė1 Smallolimpinis 3savaitė5 Small

Skaityti daugiau: OLIMPINIS MĖNUO

AKCIJA „BŪK MATOMAS TAMSOJE!“

     Spalio 17 d. lavinamojoje klasėje lankėsi Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aloyza Aglinskienė, kuri priminė mokiniams saugaus eismo taisykles tamsiuoju paros metu ir vaizdžiai parodė, kaip teisingai segėti atšvaitus. Kiekvienam mokiniui specialistė padovanojo po atšvaitą už pasižadėjimą atsakingai jį segėti tamsiuoju paros metu.
       Dabar mokiniai saugiau keliaus į mokyklą ir iš mokyklos.

Lavinamosios klasės mokytoja Ina Petrovskienė

ina atsvaitas1 Smallina atsvaitas2 Small

SVEČIUOSE PAS AIRIDĄ

     Spalio 17 d. 4 d klasės mokiniai važiavo į Vidutinės kaimą pas Airidą į svečius. Pažintinės veiklos metu vaikai pamatė, kaip atrodo senovinė dūminė pirtelė, kokie buvo senoviniai darbo įrankiai, kaip atrodė senovinė kuprinė. Taip pat išbandė ir šiuolaikines priemones – pasėdėjo traktoriuje, su kuriuo dirbami žemės darbai, matė kombainą ir daug kitos technikos žemei dirbti. Smagu buvo paglostyti ir palesinti vištas, pakliudyti dar šiltutėlį, ką tik sudėtą kiaušinį. Mokiniai turėjo atlikti užduotį, kurios metu privalėjo sėklas priskirti jau užaugusiai daržovei. Pasivaišinę užkandžiais, vaikai klausėsi skaitomos pasakos apie Pelenę.
       Ačiū Airidai ir jos mamai už puikią edukacinę veiklą.

Mokytoja Vilma Subačienė

vilma airida1 Small1vilma airida2 Smallvilma airida3 Smallvilma airida4 Small

Skaityti daugiau: SVEČIUOSE PAS AIRIDĄ

Skelbimai

ĮSAKYMAS
DĖL UGDYMO PROCESO PABAIGOS
2020 m. gegužės 21 d. Nr. V-92
1. Įsakau 2020 m. birželio 4 d. baigti ugdymo procesą (nuotoliniu būdu) Švenčionių pradinėje mokykloje. Vasaros atostogų pradžia 2020 m. birželio 5 d.
2. Įpareigoju mokytojus pravesti saugaus elgesio instruktažus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, 1-4 ir lavinamosios klasių mokiniams visomis aktualiomis vasaros atostogų metu temomis ir per el. dienyną informuoti mokinių tėvus (globėjus).
Direktorė
Laima VeličkienėPamokų laikas

1 -ose klasėse

1. 8.00 - 8.35

2. 8.55 - 9.30

3. 9.50 - 10.25

4. 10.50 - 11.25

5. 12.00 - 12.35


2 - 4- ose klasėse

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

Draugiskas internetas logo be fono

673c8f7f85716af5a44dcda9958d54f8

thumb

Eurofondas-300x135 copy

logo