IŠVYKA Į VAIKŲ BIBLIOTEKĄ

       Lapkričio 13 d. 2 a klasės mokiniai lankėsi Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Mažuosius lankytojus pasitiko bibliotekos vedėja Laima Strakšienė bei bibliotekininkės Živilė ir Violeta. Vaikai buvo supažindinti su elgesio bibliotekoje taisyklėmis, apžiūrėjo naujausias knygutes, žaidė, skaitė enciklopedijas, žiūrėjo lietuviškus animacinius filmukus „Saulė ir mėnulis" bei „Varna ir sūris". Norintys įsigijo skaitytojo pažymėjimą.
       Dėkojame bibliotekos darbuotojoms už priėmimą.

Mokytoja Ligita Bernatavičiūtė

ligita isvyka biblioteka1 Small

PEPĖS GIMTADIENIS

       Darganotą lapkričio 11 d. rytą į Vaikų literatūros skyrių sugužėjo 3 a klasės mokiniai. Vaikus pasitiko ne tik bibliotekos vedėja Laima Strakšienė, bet ir gimtadienio šventės herojė - Pepė Ilgakojinė. Bibliotekos vedėja trumpai papasakojo apie Šiaurės šalių savaitę, kad šiemet Šiaurės šalyse Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį, todėl ir pas mus ji atvyko švęsti gimtadienio kartu su linksmais vaikais. Paskaitę ištrauką iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė", vaikai nupiešė ir iškirpo Pepės gimtadienio svečius, kurie vėliau atgijo šešėlių teatre.
       Buvo labai smagu. AČIŪ veiklos organizatoriams!

Mokytoja Halina Pauliukėnienė

halina pepe1 Smallhalina pepe2 Smallhalina pepe3 Smallhalina pepe4 Small

Skaityti daugiau: PEPĖS GIMTADIENIS

ŠVIETĖJIŠKA VEIKLA „ŽODIS APIE GAMTĄ“

       Lapkričio 4 d. 3 c klasės mokiniai dalyvavo švietėjiškoje veikloje „Žodis apie gamtą". Sirvėtos regioninio parko specialistė Jolita Garbulienė trečiokams skaitė ištraukas iš žymaus gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygos „Jei rašysi laišką girion". Mokiniai netgi turėjo galimybę išgirsti paties autoriaus skaitomų girios gyventojų laiškų. Veiklos metu trečiokai mokėsi ant voko užrašyti adresą su Sirvėtos regioninio parko simbolio - kukučio - plunksna, susipažino su laiško rašymo reikalavimais, patys kūrė pašto ženklus su skaitomų gyvūnų atvaizdais.
       Dėkojame specialistei Jolitai Garbulienei už suteiktas teigiamas emocijas ir skaitymo malonumo pajautimą, už galimybę iš arčiau prisiliesti prie girios gyvenimo, susipažinti su jos gyventojais.

Mokytoja Nijolė Vaitkuvienė

nijole jolita1 Smallnijole jolita2 Smallnijole jolita3 Small

ŠVARA - SVEIKATA

     3 c klasės mokiniai dalyvavo švaros pamokoje. Mokyklos slaugytoja Vita Buinorienė trečiokus supažindino su asmens higienos reikalavimais, kalbėjo apie pagrindines vaikų ligų priežastis, akcentavo rankų švaros svarbą. Mokiniai dalyvavo pokalbyje apie tai, kaip galima išvengti susirgimų, mokėsi, kaip teisingai reikia plautis rankas.
       Dėkojame slaugytojai Vitai Buinorienei už rūpestį mokiniais ir įdomią pamoką.

Mokytoja Nijolė Vaitkuvienė

nijole svara1 Small

DOVANOJAME SKAITYMO DŽIAUGSMĄ

       3 c klasės mokiniai spalio mėnesį dalyvavo mokyklos projekto „Švari kalba – švari galva" I etape „Dovanojame skaitymo džiaugsmą". Projekto metu trečiokai pasirinko skaityti knygą „Ežiukas rūke". Knygoje yra 100 istorijų apie draugus meškiuką ir ežiuką bei kitus miško gyventojus.
    I projekto etapas prasidėjo klasės aplinkoje, mokyklos ir miesto vaikų bibliotekose. Mokyklos bibliotekininkė Vida ir Švenčionių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Laima skaitė ir kartu su mokiniais aptarė keletą nuotaikingų ežiuko ir meškiuko istorijų.
   Trečiokai, klausydamiesi mokyklos direktorės Laimos, mokytojų Linos, Snieguolės, Danguolės, Agnės, Vilmos, Editos įtaigiai skaitomų istorijų, nuoširdžiai ir giliai pasinėrė į meškiuko ir ežiuko nuotykius miške. O baigus klausytis vienos istorijos, trečiokai prašė skaityti kitą.
    Skaitymo džiaugsmą mokiniams taip pat dovanojo Tomo mama Natalija, Irmanto mama Kristina, Godos mama Natalija, Giedriaus močiutė Dalia. Suaugusieji kartu su mokiniais žavėjosi meškiuko, ežiuko, voveraitės, arkliuko, paršelio ir netgi vilko draugišku bendravimu.
       Buvo smagu klausytis trumpų pasakaičių bei naudinga pasimokyti raiškaus ir sklandaus skaitymo ne tik iš bendraklasių, trečioko Viliaus, bet ir iš vyresnių mokinių – ketvirtokų Armino, Augustino, Gabijos ir Gerdos.
   Trečiokai, klausydamiesi socialinės pedagogės Jurgitos, specialiosios pedagogės, logopedės Virginijos, psichologės Jolitos ir mokytojos padėjos Snieguolės skaitomų istorijų ne kartą klausė, kur galima įsigyti šią knygutę.
      Skaitymo projektas ir pažintis su knygos personažais tęsėsi ir netradicinėse aplinkose: mokyklos slaugytojos Vitos kabinete, gamtoje.
       Trečiokai atjautos, rūpestingumo, nuoširdumo, atsakingumo, tinkamo elgesio, draugo jausmų supratimo taip pat mokėsi klausydamiesi savo mokytojos Nijolės skaitomų istorijų. Mokiniai skaitymo džiaugsmu dalijosi ir su mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais.
    Dalyvavimas projekte „Dovanojame skaitymo džiaugsmą" leido mokiniams pajusti skaitymo malonumą, skatino rišliai, sklandžiai ir sąmoningai skaityti, suteikė daug teigiamų emocijų, netgi vertė pamąstyti apie savo skaitymo įgūdžius ir stengtis patiems geriau skaityti.

Mokytoja Nijolė Vaitkuvienė

nijole skaitymas1nijole skaitymas2nijole skaitymas3nijole skaitymas4nijole skaitymas5

SPORTUOJAME DRAUGE

       1-ųjų klasių sporto būrelio mokiniai kartu su lavinamosios klasės mokiniais sportavo mokyklos sporto salėje. Vaikai atliko pratimus su gimnastikos lazdomis, žaidė judriuosius žaidimus, „važinėjo mašinytėmis", smagiai ir naudingai leido laiką.

Lavinamosios klasės auklėtoja Lena Platonova ir mokytoja Rasa Štuikienė

rasa lavin1 Smallrasa lavin2 Smallrasa lavin3 Small

PAMOKA „SAUGUS EISMAS“

       Lapkričio 5-6 dienomis Švenčionių pradinės mokyklos 4 d ir 3 b klasėse lankėsi Švenčionių rajono bendruomenės pareigūnės D. Stūglienė ir L. Čeponienė. Pareigūnės pasakojo apie saugų elgesį gatvėje ir kelyje, kaip saugiai prisisegti diržą važiuojant automobiliu, autobusu. Kalbėjo apie atšvaitų svarbą kelyje tamsiu paros metu. Su vaikais aptarė taisykles, kurių reikia laikytis važiuojant dviračiu, kokias apsaugas reikia turėti, nuo kelių metų galima išvažiuoti į gatvę vieniems be suaugusiųjų. Priminė taisykles, kurių reikia laikytis mokykloje bei klasėje. Dėkojame pareigūnėms už įdomią pamoką.

Mokytojos Edita Novikienė ir Vilma Subačienė

edita saugu1 Smalledita saugu2 Smalledita saugu3 Smalledita saugu4 Small

SĖKMĖ RAJONINĖSE KVADRATO VARŽYBOSE

      Lapkričio 5 dieną Pabradėje vyko rajoninės kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo ir Švenčionių pradinės mokyklos mišri komanda. Po įnirtingų kovų mūsų komandai nusišypsojo sėkmė - buvo laimėta II vieta.
          Sveikiname mokyklos komandą!

Mokytoja Danguolė Vaškinėlienė

danguole kvadr1 Smalldanguole kvadr2 Smalldanguole kvadr3 Small

SVEIKI DANTUKAI - LINKSMI VAIKAI

     Pamoką apie dantukus 1 b ir 1 c klasės mokiniams vedė Visuomenės sveikatos biuro specialistė V. Buinorienė. Jos metu pirmokėliai skaičiavo savo dantukus, sužinojo, kiek jų turi ir kiek turės užaugę. Prisiminė, kaip taisyklingai valyti dantis. Diskutavo apie maistą, kuris reikalingas, kad dantukai būtų stiprūs ir sveiki. Išsiaiškino, koks maistas dantukams kenkia, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti ir dar daug visokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantis. Mokiniams patiko netradicinė pamoka, jie labai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis.
       Esame dėkingi V.Buinorienei už suteiktas žinias.

Mokytojos Rimutė Gribauskienė ir Rasa Štuikienė

rasa dant1 Smallrasa dant2 Small

ŠAŠKIŲ TURNYRAS

       Šaškių turnyras mūsų klasėje buvo surengtas pirmą kartą. Ruošėmės ir labai jaudinomės, nes visi norėjome laimėti. Pasikvietėme tėvelius ir mamytes teisėjauti. Sužaidėme daug partijų, skaičiavome laimėjimus ir pralaimėjimus. Buvo labai smagu, todėl nusprendėme ir ateityje rengti šaškių turnyrus.

2 c klasės mokiniai ir mokytoja Eligija

eligija sask1 Smalleligija sask2 Smalleligija sask3 Smalleligija sask4 Small

Skelbimai

ĮSAKYMAS
DĖL UGDYMO PROCESO PABAIGOS
2020 m. gegužės 21 d. Nr. V-92
1. Įsakau 2020 m. birželio 4 d. baigti ugdymo procesą (nuotoliniu būdu) Švenčionių pradinėje mokykloje. Vasaros atostogų pradžia 2020 m. birželio 5 d.
2. Įpareigoju mokytojus pravesti saugaus elgesio instruktažus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, 1-4 ir lavinamosios klasių mokiniams visomis aktualiomis vasaros atostogų metu temomis ir per el. dienyną informuoti mokinių tėvus (globėjus).
Direktorė
Laima VeličkienėPamokų laikas

1 -ose klasėse

1. 8.00 - 8.35

2. 8.55 - 9.30

3. 9.50 - 10.25

4. 10.50 - 11.25

5. 12.00 - 12.35


2 - 4- ose klasėse

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

Draugiskas internetas logo be fono

673c8f7f85716af5a44dcda9958d54f8

thumb

Eurofondas-300x135 copy

logo