KIEK SVERIA MŪSŲ KUPRINĖS?

       3 b klasėje lankėsi mokyklos slaugytoja Vita, kuri, bendraudama su mokiniais, mokė, kaip saugotis nuo virusų, kodėl turime laikytis švaros. Priminė atšvaitų svarbą ir kartu su mokiniais aptarė, kokiame aukštyje turėtų būti nešiojamos kuprinės, svėrė jas ir mokėsi apskaičiuoti svorį, kokį gali nešioti pradinukai. Slaugytoja padovanojo po atšvaitą ir palinkėjo būti sveikiems. Dėkojame Vitai už įdomią pamoką.

Mokytoja Edita Novikienė

edita sveria1 Smalledita sveria2 Smalledita sveria3 Smalledita sveria4 Small

„MUS VEDA TĖVIŠKĖS TAKELIS...“

       Lapkričio 12 ir 21 dienomis Švenčionių pradinėje mokykloje vyko viktorina, skirta 1-2 ir 3-4 klasių mokiniams, vykdant ilgalaikį projektą „Mus veda tėviškės takelis...", kurio autorės ir organizatorės yra Rasa Štuikienė ir Vilma Subačienė. Viktorina prasidėjo eilėmis apie Lietuvą, kurias deklamavo pirmokai Martynas, Augustė, Agota ir ketvirtokės Gerda bei Airida. Mokiniai buvo suskirstyti į tris komandas. Visos komandos labai aktyviai ir kūrybiškai atliko pateiktas užduotis. Viktorinos metu mokiniai turėjo atsakyti į klausimus apie Lietuvą, jos simbolius, lankytinas vietas, tradicijas bei papročius. Dalyviai stebino savo žiniomis ir žingeidumu.
       Renginio pabaigoje mokyklos direktorė Laima Veličkienė visiems dalyviams įteikė padėkos raštus ir dovanėles.

Mokytojos Rasa Štuikienė ir Vilma Subačienė

vilma viktorina1 SmallIMG 20191112 090055 SmallIMG 20191112 090140 SmallIMG 20191112 091813 Small

Skaityti daugiau: „MUS VEDA TĖVIŠKĖS TAKELIS...“

DALYVAVOME VIKTORINOJE

       Lapkričio 18 d. 3 c klasės mokiniai lankėsi Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykloje ir dalyvavo viktorinoje „Gamtos labirintai". Užsiėmimo pradžioje trečiokai susidomėję klausėsi parko specialistės Jolitos Garbulienės pasakojimo apie savo krašto medžius, jų gyvenimą ir mokėsi juos pažinti. Taip pat aiškinosi, kas tai yra Pasaulio, šeimos-giminės medžiai. Po to buvo sudarytos keturios komandos, kurios dalyvavo žinių viktorinoje. Klausimai buvo nelengvi, nes reikėjo nuotraukose atpažinti Lietuvoje augančius medžius ir įvardyti jų pavadinimus. Už aktyvų dalyvavimą viktorinoje mokiniai buvo apdovanoti prizais. Vėliau visi viktorinos dalyviai ilsėjosi prie laužo, apžiūrėjo naujai tvarkomą Sirvėtos regioninio parko teritoriją ir mokėsi groti lauko muzikos instrumentais.
       Nuoširdžiai dėkojame Sirvėtos regioninio parko specialistei Jolitai Garbulienei už įdomų ir turiningą renginį, skatinantį saugoti ir globoti mūsų krašto medžius.

Mokytoja Nijolė Vaitkuvienė

nijole medziai1 Smallnijole medziai2 Smallnijole medziai3 Smallnijole medziai4 Small

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJU

       Lapkričio 21 dieną 4 b ir 4 d klasių mokiniai Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susitiko su vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimo metu rašytojas vaikams papasakojo apie savo vaikystę, studijas, kūrybinio kelio pradžią. Pristatė savo kūrybos knygas, pasakojo knygų atsiradimo istorijas. Vaikai susidomėję klausėsi, uždavė daug klausimų, susijusių su rašytojo asmeniniu gyvenimu. Vytautas Račickas buvo dosnus vaikams – už įdomius klausimus arba teisingus atsakymus dovanojo savo knygų.
       Susitikimas buvo prasmingas ir autoriui, ir dalyvavusiems vaikams.

Mokytojos Danguolė Vaškinėlienė ir Vilma Subačienė

danguole rasytojas1 Smalldanguole rasytojas2 Smalldanguole rasytojas3 Smalldanguole rasytojas4 Small

SKAITOME KARTU

     2 a klasėje tęsiamas projektas „Skaitome kartu – vaikai, tėvai, seneliai". Knygų skaitymas vaikus supažindina su mus supančiu pasauliu, moko jį suprasti, kritiškai vertinti, lavina mąstymą, atmintį, turtina vaizduotę, žadina kūrybiškumą. Pirmosios projekto dalyvės šiais mokslo metais buvo Rūta su mama Danute. Jos skaitė Justino Marcinkevičiaus knygą „Utititi šalta". Visi klausytojai gavo dovanų po puikią Rūtos ir jos mamos iš popieriaus pagamintą snaigę.
       Ačiū pirmosioms skaitytojoms. Nekantriai lauksime ir kitų.

Mokytoja Ligita Bernatavičiūtė

ligita snaige1 Smallligita snaige2 Small

LESYKLĖLIŲ KONKURSO BAIGIAMASIS RENGINYS

       Sirvėtos regioninio parko administracija spalio 3 – lapkričio 5 d. organizavo lesyklėlių konkursą „Ačiū ištarsime čiulbėdami". Mokyklos mokiniai, kartu su tėveliais bei seneliais, pagamino įvairių lesyklėlių ir lapkričio 19 d. buvo pakviesti į konkurso baigiamąjį renginį. Jo metu dalyviai prisiminė paukščių lesinimo taisykles, papasakojo apie savo lesyklėlę. Mokiniai, kurie pagamino originaliausią, praktiškiausią ir funkcionaliausią lesyklėlę, buvo apdovanoti padėkos raštais.
     Renginio pabaigoje mokiniai pasivaišino karšta arbata, o atsisveikindami pasirūpino paukšteliais — pabėrė lesalo į lesyklą.
       Nuoširdžiai dėkojame Sirvėtos regioninio parko direktorei ir specialistams už įdomų ir naudingą renginį.

Mokytojos Lina Gančierienė ir Nijolė Vaitkuvienė

nijole lesykleles1 Smallnijole lesykleles2 Smallnijole lesykleles3 Smallnijole lesykleles4 Small

ŠOKIŲ PAMOKA

       Lapkričio 18 d. FMC sporto medicinos specialistė ir linijinių bei zumbos šokių trenerė Indrė pagal neformalaus ugdymo projektą sporto salėje vedė šokių pamokas mūsų mokyklos ugdytiniams. Užsiėmimų paskirtis buvo mokyti grakščiai judėti, jausti ritmą bei skatinti dalyvavimą kūrybinėje veikloje. Tai buvo puiki proga ne tik šokti, sportuoti, bet ir nuotaikingai praleisti laiką žaidžiant. Linksma muzika ir judesio galia daro teigiamą poveikį mokinukų sveikatai, tad tegul vaikai būna aktyvūs ir išreiškia save šokyje!

Mokytoja Rasa Štuikienė

rasa soka1 Smallrasa soka2 Smallrasa soka3 Smallrasa soka4 Small

Skaityti daugiau: ŠOKIŲ PAMOKA

MOLIO IR VILNOS DIRBTUVĖSE

       Ankstyvą lapkričio 15 d. rytą Švenčionių pradinės mokyklos mokinukai sugužėjo į Reškutėnų tradicinių amatų centrą. 2 b ir 3 a klasių vaikučiai nutarė nedelsti ir pradėti ruoštis artėjančioms šventėms. Savo rankų darbeliai — puiki dovana ir tėveliams, ir seneliams, ir draugams. Keramikė Milda pasiūlė nulipdyti iš molio po angeliuką, o vėlėja Halina sudomino mažyčiais nykštukėliais iš vilnos ir kankorėžio. Darbas virte virė, ir jau po 4 valandų angelėliai ramiai džiūvo, o nykštukėliai puikavosi mažuose delniukuose.
       Dėkojame Reškutėnų tradicinių amatų centro menininkėms už meilę savo amatui, kurio dalelę perdavė ir mažiesiems lankytojams.

Mokytojos Halina Pauliukėnienė ir Danguolė Sadaunykienė

danguole velia1 Smalldanguole velia2 Smalldanguole velia3 Smalldanguole velia4 Small

Skaityti daugiau: MOLIO IR VILNOS DIRBTUVĖSE

TOLERANCIJOS DIENA

       Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima lapkričio 16 d. Mūsų mokykla taip pat dalyvauja šios dienos minėjime. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis — švyturys.
       Mokytojos su savo mokiniais aptarė žodžio tolerancija reikšmę, kalbėjo apie tai, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje. Akcentavo pakantumą, pagarbą visiems žmonėms, pristatė švyturį, kaip šviesos ir pagarbos simbolį. Mokiniai gamino laivelius, kuriuos papuošė savo žodžiais ir mintimis apie draugiškumą. Dailės būreliai pagamino švyturį. Bendras darbas, skirtas Tolerancijos dienai, puošia mokyklos fojė. Dėkojame visiems už dalyvavimą.

Mokytojos E. Novikienė ir D. Sadaunykienė

edita tolerancija1 Small

KONKURSAS „ĮDOMIAUSIOS KNYGOS RINKIMAI“

       Mokykloje nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 11 d. vyks konkursas „Įdomiausios knygos rinkimai“.
       Gruodžio 13 d. balsavimo būdu bus išrinkta įdomiausia knygelė ir apdovanoti daugiausiai knygų perskaitę mokyklos mokiniai.

Bibliotekininkė Vida

Skelbimai

ĮSAKYMAS
DĖL UGDYMO PROCESO PABAIGOS
2020 m. gegužės 21 d. Nr. V-92
1. Įsakau 2020 m. birželio 4 d. baigti ugdymo procesą (nuotoliniu būdu) Švenčionių pradinėje mokykloje. Vasaros atostogų pradžia 2020 m. birželio 5 d.
2. Įpareigoju mokytojus pravesti saugaus elgesio instruktažus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, 1-4 ir lavinamosios klasių mokiniams visomis aktualiomis vasaros atostogų metu temomis ir per el. dienyną informuoti mokinių tėvus (globėjus).
Direktorė
Laima VeličkienėPamokų laikas

1 -ose klasėse

1. 8.00 - 8.35

2. 8.55 - 9.30

3. 9.50 - 10.25

4. 10.50 - 11.25

5. 12.00 - 12.35


2 - 4- ose klasėse

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

Draugiskas internetas logo be fono

673c8f7f85716af5a44dcda9958d54f8

thumb

Eurofondas-300x135 copy

logo